Скільки мерія Луцька витратила коштів на капремонти у 2023 році

image
Еля Коротинська / 27.10.2023 / 0 Коментарів

Практично жодна сесія Луцької міської ради не обходиться без внесення змін до бюджету громади. Директор департаменту фінансів, бюджету та аудиту Лілія Єлова не лише звітується про виконання, а й озвучує пункти, які потребують дофінансування, або перескерування з однієї статті на іншу. Свої пропозиції подають як депутати, так і міський голова, які і вирішують скільки і на що потрібно скерувати коштів з бюджету. Чи не щоразу – постає питання збільшення видатків на капітальний ремонт.

Журналісти видання «Insider Media» вже аналізували скільки коштів мерія Луцька запланувала на поточні ремонти через закупівлі Департаменту ЖКГ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Фаворити» мерії Луцька: хто найбільше заробляє на поточних ремонтах

Цього разу ми вирішили проаналізувати скільки коштів у поточному році влада витратила з бюджету громади на капітальні ремонти. Таким чином, ми промоніторили усі такі закупівлі оголошені Департаментом ЖКГ у 2023 році. Зокрема, врахували капітальні ремонти не лише вулиць, зупинок, дворів та будинків, а й капремонт ліфтів та електромереж.

 

КАПІТАЛЬНІ РЕМОНТИ ВУЛИЦЬ ТА БУДИНКІВ

З початку року Департамент ЖКГ провів 22 закупівлі послуг на проведення капітальних ремонтів об’єктів інфраструктури та житлового фонду. У тому ж числі і скандальні тендери на капремонт пр.Волі та бул.Дружби народів.

Так, у 2023 році на капітальні ремонти житлових будинків, фасадів, балконів, вулиць, проїздів, прибудинкових територій у 2023 році через ProZorro закупили робіт на 89 626 897 грн. Ще 59 714 665 грн заклали на капітальний ремонт проспекту Волі від вул. Шопена до Київського майдану та 47 710 924 грн на скандальний капремонт бульвару Дружби народів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Луцька міськрада «підігнала» «Волиньдорбуду» підряд на 47 млн

А загалом на це витратили - 197 052 486 грн.

Найбільше, по 4 тендери у 2023 році році виграли ФОП Бучко Олександр та ФОП Семенюк Андрій – син голови Підгайцівської ОТГ. Однак їм дістались маленькі закупівлі в межах 60-300 тисяч гривень.

Лідером за обсягом закупівель є ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс». Фірма, яка входить до групи компаній «ЛАД», що належать Юрію Ольховому, виграла у трьох закупівлях на загальну суму понад 68 млн грн. у тому ж числі – і додаткові роботи по капітальному ремонту пр.Волі від вул.Шопена до Київського майдану.

Другою у списку за обсягом коштів, передбачених на капітальні ремонти – лідирує ТОВ «Волиньдорбуд». Фірму пов’язують з нардепами Ігорем Палицею та Степаном Івахівим. Цікаво те, що саме це підприємство виграло другий з найдорожчих тендерів, оголошених Департаментом ЖКГ Луцької міськради у 2023 році - капітальний ремонт бульвару Дружби народів на що з бюджету готові витратити майже 48 млн грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Фірма Палиці» виграла скандальний тендер на ремонт Дружби народів

Третє місце посіло ТОВ «Вест-нет-буд», яке за 2 тендери освоїло на капітальних ремонтах з бюджету Луцька понад 28,6 млн грн. Ще 18 млн грн дісталось ТОВ «Бетон Брук Сервісу», а 15 млн грн – ПП «Ространс».

 

ВСТАНОВЛЕННЯ «РОЗУМНИХ ЗУПИНОК»

Цьогоріч Департамент ЖКГ також встановив 5 «розумних зупинок». Зокрема було закуплено послуги з капітального ремонту посадкових майданчиків зупинок громадського транспорту на:

Вартість однієї такої зупинки коливається в межах 750-830 тис грн. Загалом з бюджету міста на встановлення «розумних зупинок» (крім тих, які включені до проектів капітального ремонту пр.Волі та Дружби Народів) у 2023 році витратили 3 945 993 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорожні знаки, кущі і зупинки: що дороблять на пр.Волі за 60 млн

Справжнім монополістом на ринку встановлення таких об’єктів у Луцьку є підприємство «Орбіта-Рожище».

 

КАПРЕМОНТИ ЛІФТІВ

У 2023 році Департамент ЖКГ також витратив кругленьку суму на капітальний ремонт ліфтів. Загалом через систему ProZorro з початку року провели 19 процедур закупівель.

Загалом на ремонт 19 ліфтів з бюджету громади витратили 4 556 423 грн. Майже всі роботи по капітальних ремонтах ліфтів у Луцьку виконує ТОВ «СРБУ "Волиньліфт». Та заміну ліфта на 1 499 934 грн у під’їзді будинку №44 на вул.Кравчука довірили ТОВ «АРМ-ЕКО», а капремонт вантажо-пасажирського ліфта у багатоповерхівці на Словацького, який обійшовся у 1 160 972 - ПП "Укрвертикаль".

Також на початку року провели експертне обстеження та позачерговий технічний огляд ліфтів у житлових будинках Луцька, який обійшовся  у 143 350 грн.

 

КАПРЕМОНТИ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ

Цьогоріч луцька влада взялась і за капітальні ремонти мереж електропостачання для підключення дизельних електростанцій-генераторів. Це вирішили провести для забезпечення резервним живленням електричної енергії міські котельні. Так з початку 2023 року через майданчик публічних закупівель ProZorro провели 9 таких процедур.

Таким чином, на капітальний ремонт мереж електропостачання для підключення резервного живлення на котельнях з бюджету у сумі витратили 9 136 492 грн.

На виготовлення проєктно-кошторисної документації робочого проєкту капітального ремонту, виконання експертизи проєкту будівництва, технічний нагляд, коригування або внесення змін до проєктно-кошторисної документації Департамент ЖКГ витратив з бюджету громади з початку 2023 року ще 6 974 360 грн.

_________________________________________________

Тож загалом з початку 2023 року з бюджету Луцької територіальної громади запланували на різні капітальні ремонти витратити 221 809 104 грн.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *