Коломойський звертається до Європейського суду з прав людини

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Коломойський звертається до Європейського суду з прав людини
image
Назар Тарадюк / 30.11.2023 / 0 Коментарів

До Європейського суду з прав людини вирішив звернутися олігарх Ігор Коломойський через нещодавнє рішення суду, на якому йому подовжили термін перебування під вартою до 26 січня 2024 року з альтернативою застави у розмірі 3 млрд 712 тис. грн.

Про це йдеться у заяві адвоката Олександра Лисака.

Текст заяви адвоката бізнесмена без змін:

"Ми з Ігорем Валерійовичем Коломойським прийняли рішення звернутись до Європейського суду з прав людини, враховуючи те, що національні суди продовжують утримання Ігоря Валерійовича під вартою без будь-якої виправданої правової мети, з повним паплюженням вимог Конвенції з прав людини.

Суди безпідставно продовжують ув’язнення Ігоря Валерійовича без наявності будь-яких доказів того, що він може перешкоджати в той чи інший спосіб правосуддю. Йому визначено абсолютно неадекватний розмір застави в сумі понад 3 млрд. грн, яка є рекордною в історії України. Українські суди послідовно закривають очі на стан здоров’я Коломойського, який страждає на діабет, гіпертонію, хронічний панкреатит, атеросклеротичну хворобу магістральних судин, стеатоз печінки, холеостаз, сечокам’яну хворобу, аортальну недостатність та стан якого суттєво погіршується в умовах утримання в ізоляторі, що підтверджують висновки авторитетних лікарів. Національні суди не здатні пояснити чому виключно тримання під вартою здатне забезпечити належну процесуальну поведінку мого клієнта та чому більш м’які запобіжні заходи, такі як домашній арешт зі здачею всіх документів, що дають право виїзду за кордон, не підходять для такої мети.

Суди ніяк не реагують на очевидну повну необгрунтованість підозри за якою Ігоря Валерійовича звинувачують в імітації внесення в касу Приватбанку 5,8 млрд гривень 2013 року, при тому що весь оборот готівкових коштів Приватбанку на кінець 2013 року становив 7,3 млрд гривень. Фактичне невнесення настільки шаленої суми готівкових коштів заблокувало би роботу банку та призвело би до величезного касового розриву. Більше того, відсутність такої суми коштів в касі мало би бути миттєво виявлено державною адміністрацією Приватбанку після його націоналізації або Нацбанком під час щорічних інспекційних перевірок банку, але ніяк не через 10 років правоохоронним органом. Однак українські суди не бажають навіть трохи розібратись, які ж насправді "фантастичні" та нереальні речі інкримінують моєму Клієнту.

Також ми вважаємо, що таке "фантастичне" кримінальне провадження проти Ігоря Валерійовича та його ув’язнення несе в собі приховані політичні мотиви. Перший прихований мотив пояснюється створенням сприятливої та обіцяної картинки "деолігархізації" перед суспільством. Другий прихований мотив полягає в унеможливленні роботи Ігоря Валерійовича над правовою стратегію щодо повернення націоналізованих в нього активів. Виникло дуже цікаве співпадіння, що лише після ув’язнення мого клієнта українські суди розпочали масово відмовляти в позовах щодо оскарження націоналізації Укрнафти та Укртатнафти".

Нагадаємо, 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.

Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.

8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського.

Йому загрожує до 12 років ув'язнення.  

Відомо, що Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.

Також відомо, що детективи відмовляються залучати консула Ізраїлю. Варто зауважити, що 24 жовтня Коломойського лишили під вартою. Опісля Шевченківський райсуд Києва продовжив тримання Коломойського під вартою до грудня.

28 листопада стало відомо, що Коломойський більше не бенефіціар у британській нафтогазовій компанії.

Коломойський зустріне 2024 рік у СІЗО.

Окрім цього, інформують, що бізнесмен виграв апеляцію щодо арешту його майна.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *