Запит у прокуратуру, голові облдержадміністрації та міському голові Луцька з проханням вжити усіх можливих заходів щодо детальної перевірки будівельних робіт на вулиці Кафедральній, 13, що у Старому Луцьку, направила депутатка обласної ради Юлія Вусенко.
Про це вона повідомила під час сесії облради 14 листопада, - пише «
Депутатка Юлія Вусенко зауважила, що до неї надійшло дуже багато звернень від місцевих мешканців з проханням не допустити руйнацію історичної пам'ятки.
«З проханням сприяти збереженню об'єкта культурної спадщини на вулиці Кафедральній, 13. Хочу сказати, що під час архітектурно-археологічних експедицій 1997 року ВДУ на цій ділянці були виявлені залишки підземної забудови 16-17 ст. На глибині в 1 метр знайшли цегляні муровані підземелля з археологічними артефактами. Залишки споруди на цій ділянці були розібрані у 2003 році. У висновку інституту археології за квітень 2017 року йдеться про те, що для збереження підвалів 16 століття потрібен ремонт з реставрацією для подальшої консервації. Його потрібно реставрувати та зберегти. Я закликаю вас ініціювати заходи для проведення комплексної оцінки стану будівлі, забезпечити посилений моніторинг та контроль за дотриманням заходів з охорони об'єкта. Та подивитися, чому забудовник, отримавши висновок з обмеженням забудови в один метр, порушив його», – заявила Вусенко під час сесії.
32 обранці підтримали такий запит.
Зауважимо, що щодо ймовірної незаконної забудови на цій ділянці правоохоронці відкрили кримінальне провадження й зараз тривають судові процеси, аби арештувати ділянку.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом у п’ятницю, 18 жовтня, були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
Коментарів немає
Залишити коментар