Апеляційний суд Волинської області арештував у Луцьку земельну ділянку на Кафедральній, 13.
Минулого тижня Луцький міськрайоний суд відмовився накладати арешт на майно і припиняти будь-які роботи на місці старовинних підземель, де компанія «МістоБудконцепт» залила усе бетоном.
Прокурорка Світлана Недумова переконана, що внаслідок будівельних робіт – руйнується старовинна цегляна кладка підземель, що знаходиться в межах історичного ареалу Старе місто, який є об’єктом культурної спадщини.
За її словами, в рамках розслідування допитали відомого археолога та історика Олексія Златогорського, який проводив дослідження старовинних підземель на Кафедральній 13. І він підтвердив, що внаслідок будівництва відбулось втручання в культурний шар і об’єкт культурної спадщини зазнав нищення.
Її колега прокурор Олександр Закрева наголосив: забудовник залив бетоном усі можливі входи в підземелля, однак їм вдалося знайти докази того, що під фундаментом лишився культурний шар.
Більше того, за його словами, суд першої інстанції не врахував реальні масштаби будівельних робіт, які зафіксували слідчими.
Однак представник компанії «МістоБудКонцепт», адвокат Володимир Красун усе заперечив і взявся знову перебирати термінологію.
Однак як би він не настоював на тому, що старовинні підземелля не є ні об’єктом, ні пам’яткою архітектури чи культури, колегія суддів на чолі з Олегом Клоком, порадившись, вирішили – Апеляційну скаргу прокурорів задовольнили частково.
Ухвала в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом у п’ятницю, 18 жовтня, були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
5 листопада суд відмовив в арешті земельної ділянки. А На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.
Коментарів немає
Залишити коментар