Нещодавно нардепи у першому читанні ухвалили законопроєкт 11340 «про штрафи для корупціонерів».
Початкова ідея була гарна: зробити так, аби спіймані корупціонери охоче викривали спільників і організаторів, а за це мали менше покарання. Проте з версії, яка потрапила на голосування, викриття як обов’язкова умова зникла, - йдеться у сюжеті Bihus.info.
Журналістка Світлана Стеценко зауважила, що оліхарх Ігор Коломойський не вийде з-під варти через некорупційну справу про вбивство.
«Але якщо дивитися лише на корупційні, то арифметика така: у Коломойського є кілька підозр загалом десь на 15 млрд грн, але підозри приблизно на 9 млрдів вже мало актуальні – строки давності і все таке. Тож теоретично персонаж категорії Коломойського вийшов би, повернувши лише 6 млрд і доплативши штраф у 200 млн, і нікого не здавши. Зважаючи на те, що 6 млрд - це доведене і юридично актуальне, а по факту там і 15 млрд - не межа. Адже скільки не встановленого, але награбованого - це лише уявити можна. На великих масштабах все виглядає десь так і, я впевнена, Коломойський - не єдине прізвище, яке асоціюється зі зниклими мільярдами», - зазначає Стеценко.
Нагадаємо, 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.
Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.
8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.
Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.
Відомо, що Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.
Також відомо, що детективи відмовляються залучати консула Ізраїлю. Варто зауважити, що 24 жовтня Коломойського лишили під вартою. Опісля Шевченківський райсуд Києва продовжив тримання Коломойського під вартою до грудня.
28 листопада стало відомо, що Коломойський більше не бенефіціар у британській нафтогазовій компанії.
Коломойський зустрів 2024 рік у СІЗО.
Окрім цього, інформують, що бізнесмен виграв апеляцію щодо арешту його майна.
Зауважимо, Коломойський звертався до Європейського суду з прав людини.
Верховний суд розгляне скарги в справі олігарха Ігоря Коломойського. 23 квітня йому продовжили строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 2 червня, але зменшили альтернативну заставу з 2,4 млрд грн до 1,96 млрд грн.
Коломойському продовжили тримання під вартою до 2 вересня 2024 року.
Читайте також: Як Коломойський досі заробляє на «ПриватБанку»
До слова, за даними слідства, Коломойський замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній, щоб помститися йому за відмову співпрацювати в незаконній оборудці.
Йдеться про події 2003 року. Слідчі кажуть, що Коломойський залучив членів банди, яка жорстоко побила та поранила ножем адвоката-директора компанії. Добити чоловіка завадила його дружина, а лікарям вдалося врятувати його життя.
Тоді правоохоронці затримали виконавців замовного вбивства, їм присудили від 6 до 12 років за ґратами. Тепер же поліція встановила докази, які підтверджують особу замовника.
Коментарів немає
Залишити коментар