Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво
image
Назар Тарадюк / 20.12.2024 / 0 Коментарів

У Старому місті Луцька кипить нібито незаконне будівництво, де бетоном залили підземелля, яким 400 років.

Правоохоронці відкрили кримінал, а у міській раді пропонували звернутися до суду, аби розірвати договір оренди землі у Старому місті з приватним забудовником. Але «Слуга народу» Роман Бондарук почав робити все можливе, аби договір із недобросовісним забудовником не розірвали. Про це йшлося під час пленарного засідання сесії ради 18 грудня, - пише «Конкурент».

Аби покласти край ймовірним незаконним діям депутат Михайло Наход виніс на розгляд сесії проєкт рішення, у якому пропонувалось звернутися до суду щодо розірвання договору оренди. Проте міський голова заявив, що є пропозиція зняти це питання з розгляду взагалі.

Депутат від «Слуги народу» Роман Бондарук зазначив, що оцінку діям забудовника мають давати правоохоронці, а міська рада буде діяти лише після висновків відповідних структур.

«Так, ми маємо ряд фактів, які потребують ретельного розгляду. Зокрема, це звернення депутатів щодо порушення умов договору в частині недотримання археологічних обмежень. Кримінал порушили й в поліції, й у суді, але оцінку мають давати профільні органи. Коли буде рішення суду та правоохоронців, ми одразу на сесію винесемо рішення, інакше нам доведеться понести репутаційні втрати», – казав Бондарук.

Проте під час засідання не раз підкреслювали, що договір розриватимуть через суд, тобто профільний орган, який і надав би оцінку діям забудовника. А в разі порушень розірвав би угоду між громадою та приватники ділками. Хоча сам Боднарук переконував колег, що це може завдати репутаційного удару громаді.

А Михайло Наход наголосив, що замість того, аби зберегти культурну спадщину, громада отримала скандальну будову. Він додав, що за цим фактом порушили не одну кримінальну справу, бо відповідальні структури міськради неналежно виконують свою роботу.

«Я хочу нагадати, що у квітні цього року пан Туз (очільник департаменту містобудування, – ред.) та забудовник гарантували, що на ділянці проведуть кропіткі дослідження. Ми бачимо, які дослідження провели – котлован вирили й більше нічого не зробили. А підрозділи у міськради називають це консервацією.

Ми не проти відновлення об'єктів у Старому місті, але усе має відбуватися згідно із законом. Це рішення допоможе припинити роботи на об'єкті та провести справжні дослідження. Орендар може взяти цю ділянку в оренду повторно, але для того, щоб її дослідити, а не забудовувати. Вже після досліджень, встановлення збитків, які завдали громаді, та їх відшкодування, можна продовжувати будівництво. Я прошу не знімати це питання, а розглянути», – зазначав Наход.

Окрім того, на будівництво наклали заборонний припис, але попри це компанія «Містобудконцепт» однаково продовжує там будівельні роботи. Мер Луцька зазначив: ця заборона оскаржується у суді. Проте поки її не скасували, вона лишається чинною, але, припускаємо, приватній фірмі просто начхати на це.

Згадував керманич громади і за те, що проти посадових осіб, які й наклали заборону, нібито відкрили кримінальне провадження за цим фактом. «Містобудконцепт» звернувся у поліцію й за заявою будівельників провадження відкрили. Разом з тим представник Громадянського руху «СВІДОМІ» та юрист за сумісництвом Валентин Хаймик підкреслив: поліція на такі заяви просто-на-просто зобов'язана реагувати і відкривати провадження, але це не означає, що посадовець зробив щось не так.

«Хочу зауважити, що подання заяви у поліцію не робить людину винною. Адже будь-хто може написати заяву і правоохоронці зобов'язані відкрити провадження. Між іншим, проти забудовника теж відкритий кримінал, який зараз розслідують. Окрім того, колеги, суть проєкту рішення полягає не у тому, щоб розірвати договір, а звернутися до суду. Тобто наш юридичний департамент звертається до феміди й та вже з'ясовує усі обставини. Тому говорити про якісь наслідки трохи недоцільно. Прошу розглянути це рішення, а не знімати його», – наголосив Хаймик.

Згодом після палких дискусій депутати взялись голосувати. Результат – питання зняли й навіть не розглядали. Тому якою буде доля історичної спадщини міста – невідомо, бо ж більшість депутатів навести лад у цій ситуації своїм рішенням не захотіла.

Оскільки саме «Слуга народу» Роман Бондарук взявся пояснювати, чому рішення розглядати не треба, а навпаки – варто зняти, ми припускаємо, він якимось чином може бути причетний до оборудок із цією скандальною забудовою.

Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.

Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті

Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІУ Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.

До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом 18 жовтня були на місці «злочину» та викликали поліцію.

Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетономПрокурори провели огляд місця події

Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо

28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.

Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.

Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор

Читайте також: «Вся область – вотчина Палиці», - ЦПК про фрески в соборі й підземелля

5 листопада суд відмовив в арешті цієї земельної ділянки

На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.

18 листопада суд арештував земельну ділянку в Старому місті. А 26 листопада Посадовці Луцької мерії не знайшли порушень на Кафедральній, 13, де старовинні підземелля закатали бетоном.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *