У Луцьку суд визнав протиправним припис про припинення будівельних робіт на Кафедральній, 13 та ухвалив рішення скасувати його.
Також суд дійшов висновку, що будівництво відбувається з дотриманням усіх норм чинного законодавства. Відповідне рішення ухвалив Волинський окружний адміністративний суд 20 грудня, пишуть Волинські Новини.
Із приписом Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОВА не погодився забудовник «Містобудконцепт», який і звернувся до суду. Як зазначив позивач, ділянка не входить до переліку об'єктів культурної спадщини, а будівництво погодив центральний орган охорони культурної спадщини – Міністерство культури України.
«Також у приписі не вказали, які конкретні норми законодавства порушив забудовник. Суд звернув увагу і на те, що такого поняття, як «щойно виявлена памʼятка археології», яким оперують у приписі, в чинному законодавстві не існує», - йдеться у повідомленні.
У липні 2024 року перед початком проведення будівельних робіт державне підприємство «НДЦ Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАН України провело археологічне дослідження, в результаті чого було надано відповідний висновок. Як зазначив заступник директора підприємства Антон Панікарський, після обстеження ділянки жодних ознак наявності культурного шару в котловані немає.
Суд звернув увагу на невідповідність низки нормативно-правових актів, які було згадано в приписі про зупинку будівництва на Кафедральній, 13. Також не прийняв до розгляду низку аргументів Департаменту, які були субʼєктивними, не мали доказів або не відповідали дійсності.
«Суд дійшов висновку, що проведення будівельних робіт на земельній ділянці здійснюють з дотриманням норм чинного законодавства <... > Встановлені судом обставини безальтернативно свідчать про порушення відповідачем (Департаментом ОВА, – ВН) принципу обґрунтованості під час ухвалення спірного припису», – йдеться у рішенні суду.
Суд зауважує, що припис Департаменту ОВА про зупинку будівництва винесли за результатами візуального обстеження земельної ділянки.
«Під час такого обстеження не аналізували документи, які видали уповноважені органи, та надавали право позивачу виконувати будівельні роботи на об'єкті з вказаною адресою», – йдеться у документі.
Тож суд ухвалив рішення визнати протиправним та скасувати припис Департаменту культури, молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації від 18.10.2024 та стягнути з нього 3028 гривень судового збору.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом 18 жовтня були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
Читайте також: «Вся область – вотчина Палиці», - ЦПК про фрески в соборі й підземелля
5 листопада суд відмовив в арешті цієї земельної ділянки.
На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.
18 листопада суд арештував земельну ділянку в Старому місті. А 26 листопада Посадовці Луцької мерії не знайшли порушень на Кафедральній, 13, де старовинні підземелля закатали бетоном.
А 20 грудня стало відомо, що Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво.
Коментарів немає
Залишити коментар