Неможливість повернення державного «ПриватБанку» колишнім власникам остаточно підтвердив Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду та закрив провадження у справі за позовом Ігоря Коломойського та компанії Triantal Investments LTD.
Про це повідомляє пресслужба «ПриватБанку».
"Справа Коломойського та компанії Triantal несла значні ризики для фінансової системи держави через вимоги наших опонентів, проте банк залишається державним. Справу закрито у відповідності до приписів чинного законодавства України щодо неможливості повернення акцій банку колишнім власникам", - зазначила член правління з питань реорганізації та проблемних активів «ПриватБанку» Солвіта Деглава.
У банку зауважили, що суд захистив інтереси держави як інвестора, яка за рахунок докапіталізації «ПриватБанку» запобігла краху фінансової системи. Розгляд справи в судах різних інстанцій тривав майже п'ять років.
Зазначається, що до націоналізації Коломойському належало 41,6572% акцій банку, а кіпрській компанії Triantal – 16,8176%.
Ще в листопада 2023 року суд закрив провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення «ПриватБанку» з ринку за участю держави та підтвердив неможливість повернення банку колишнім власникам. Цьогоріч у вересні таке рішення ухвалив й апеляційний суд, але позивачі подали й касаційну заяву.
Ми писали, Як Боголюбов і Коломойський «відмили» майже 6 млрд грн.
Нагадаємо, 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.
Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.
8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.
Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського. Йому загрожує до 12 років ув'язнення.
Відомо, що Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.
Також відомо, що детективи відмовляються залучати консула Ізраїлю. Варто зауважити, що 24 жовтня Коломойського лишили під вартою. Опісля Шевченківський райсуд Києва продовжив тримання Коломойського під вартою до грудня.
28 листопада стало відомо, що Коломойський більше не бенефіціар у британській нафтогазовій компанії.
Коломойський зустрів 2024 рік у СІЗО.
Окрім цього, інформують, що бізнесмен виграв апеляцію щодо арешту його майна.
Зауважимо, Коломойський звертався до Європейського суду з прав людини.
Верховний суд розгляне скарги в справі олігарха Ігоря Коломойського. 23 квітня йому продовжили строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 2 червня, але зменшили альтернативну заставу з 2,4 млрд грн до 1,96 млрд грн.
Коломойському продовжили тримання під вартою до 2 вересня 2024 року.
Читайте також: Як Коломойський досі заробляє на «ПриватБанку»
До слова, за даними слідства, Коломойський замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній, щоб помститися йому за відмову співпрацювати в незаконній оборудці.
Йдеться про події 2003 року. Слідчі кажуть, що Коломойський залучив членів банди, яка жорстоко побила та поранила ножем адвоката-директора компанії. Добити чоловіка завадила його дружина, а лікарям вдалося врятувати його життя.
Тоді правоохоронці затримали виконавців замовного вбивства, їм присудили від 6 до 12 років за ґратами. Тепер же поліція встановила докази, які підтверджують особу замовника.
БЕБ завершило розслідування проти Коломойського. «Приватбанк» виграв довготривалий судовий процес у Коломойського.
Ми писали, Як змінилися статки Коломойського за 12 місяців у СІЗО.
Читайте також: Замовне вбивство: Коломойського незаконно випустили з-під варти
Коломойський легалізував 4 млрд грн за участю банку олігарха-втікача.
До слова, Коломойського позбавили громадянства Кіпру.
Коментарів немає
Залишити коментар