У Луцьку на вулиці Кафедральна, 13 тривають будівельні роботи.
Про це повідомив депутат Луцької міської ради Михайло Наход.
«Не дивлячись ні на що, забудовник робить те, що задумав і чхати він хотів на вимоги державних органів, приписи, кримінальні та судові справи. Те, що ще недавно в управлінні охорони культурної спадщини Луцької міської ради називали як «консервація підземель для подальших досліджень» набуло чітких рис нового будівництва.
Тобто, про дослідження історії Луцька на цій ділянці фактично можна забути.
Хоча починаючи з 2006 року тут планувалося нове будівництво, в ході якого мали забезпечити збереження історичних підземель. У 2012 році проводилися ґрунтовні розкопки і дослідження, які засвідчили, що тут може бути відтворене підземелля не гірше, ніж у 2020-2022 розкопали в Окольному замку.
У 2017-2023 роках неодноразово у стінах міської ради на різних рівнях говорилося про необхідність завершити дослідження і лише тоді продовжувати на цій ділянці будівництво. Але щось раптово змінилося у 2024-му – спочатку власник залишків будинку і підземель 17 століття, а потім і орендар земельної ділянки.
І поки усі притомні люди в усій країні переймаються війною, дехто нахабно у тиловому Луцьку воює з древньою історією. Спочатку засипали усе нерозкопане піском, потім вигребли усе екскаватором та вивезли у невідомому напрямку, далі залили бетоном, і, як нічого не було, зводять цокольний поверх.
У мене лише одне питання – хто і за які «бонуси» дозволив так нагло нищити культурну спадщину Луцька?
Активісти, небайдужі лучани, ми з Андрій Лучик як депутати міської ради, депутатка обласної ради Юлія Вусенко та ЗМІ уже написали ряд заяв, надіслали масу звернень та запитів. Розпочаті перевірки державними органами та тривають слідчі дії. Але забудовник, очевидно, відчуває безкарність. Я не хочу вірити, що в наш важкий воєнний час, можна усе «порішати» і «замнути», але вірю, що за усе наступає відповідальність», - написав Наход.
Він наголосив, що продовжують боротися, аби зупинити ці роботи й щоб подібне не повторилося на інших ділянках у Старому місті.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом 18 жовтня були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
Читайте також: «Вся область – вотчина Палиці», - ЦПК про фрески в соборі й підземелля
5 листопада суд відмовив в арешті цієї земельної ділянки.
На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.
18 листопада суд арештував земельну ділянку в Старому місті. А 26 листопада Посадовці Луцької мерії не знайшли порушень на Кафедральній, 13, де старовинні підземелля закатали бетоном.
А 20 грудня стало відомо, що Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво. 24 грудня підземелля залили ще одним шаром бетону.
Коментарів немає
Залишити коментар