У Старому місті не перший місяць кипить будівництво скандального ЖК. Вже звели частину першого поверху і продають не тільки квартири, а й приміщення під комерцію.
Про це інформує депутат Луцької міської ради Андрій Лучик.
Депутат додає, що відділ охорони культурної спадщини луцької мерії «не хвилює знищення історичних підземель на Кафедральній, 13».
«Все це забудовник робить, попри заборонний припис Волинської ОДА на будь-які будівельні роботи, який досі є чинним.
Контролювати виконання припису доручили відділу охорони культурної спадщини Луцька, який очолює Олександр Котис. Я направив депутатське звернення Котису з питанням, як він слідкує за виконанням припису.
Щиро дякую Олександру за прямолінійність. Він не став напружувати зайві звивини у мозку і чорним по білому написав, що бачив той припис у... носі.
Чи справді вже немає ніякого припису
Дійсно, суд першої інстанції виніс рішення не на користь облдержадміністрації. Проте справа зараз – в апеляції й поки судові процеси тривають цей документ, згідно з законом, лишається чинним.
Відділ охорони культспадщини не хвилює ні те, що котлован розрили на більшій площі, ніж дозволено. Його не хвилює, що експертиза правоохоронців підтвердила руйнування історичних підземель. Його не хвилюють жодні порушення на цьому будівництві.
Відділ охорони культурної спадщини схоже забив на охорону культурної спадщини. То питання – а чи треба нам узагалі такий відділ і такий керівник?» - зазначає Лучик.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом 18 жовтня були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
Читайте також: «Вся область – вотчина Палиці», - ЦПК про фрески в соборі й підземелля
5 листопада суд відмовив в арешті цієї земельної ділянки.
На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.
18 листопада суд арештував земельну ділянку в Старому місті. А 26 листопада Посадовці Луцької мерії не знайшли порушень на Кафедральній, 13, де старовинні підземелля закатали бетоном.
А 20 грудня стало відомо, що Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво. 24 грудня підземелля залили ще одним шаром бетону.
Читайте також: «Консервація» підземель XVII ст.: у Старому місті триває будівництво
13 березня 2025 року стало відомо, що забудовник розширив котлован і закатав бетоном нові підземелля. А 14 березня 2025 року стало відомо, що суд не арештував скандальне будівництво.
Стало відомо, що У Луцьку продають комерційні приміщення в скандальному ЖК.
Коментарів немає
Залишити коментар