Рішення Волинського окружного адмінсуду від 20 грудня 2024 року у справі № 140/13239/24, яким визнали незаконним припис директора Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОВА Олександра Хвіщука про припинення будівельних та земляних робіт на Кафедральній, 13 у Луцьку, без змін залишив Восьмий апеляційний адміністративний суд.
Відповідне рішення ухвалили 1 травня 2025 року, - пише ІА «
Дослідивши аргументи сторін та надані документи, Волинський окружний адміністративний суд 20 грудня 2024 року вирішив визнати протиправним та скасувати припис Департаменту культури, молоді та спорту від 18.10.2024 про зупинку будівництва.
Представники департаменту подали апеляцію, проте суд у Львові проаналізував рішення першої інстанції та дійшов висновку, що воно законне – в задоволенні апеляційної скарги департаменту відмовили.
«Такий об’єкт, як «пам’ятка археології Луцьк-5 на території Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку» або конкретна земельна ділянка в м. Луцьку по вул. Кафедральна, 13 занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України Відповідач суду не надав, що відповідно, виключає наявність у нього повноважень на видання припису щодо припинення будівельних робіт […] Тому проведення ТзОВ «Містобудконцепт» будівельних робіт на об’єкті будівництва «Нове будівництво житлово-офісного комплексу на вул. Кафедральна, 13 у м. Луцьку» здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства», – йдеться у рішенні апеляційного суду.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом 18 жовтня були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Читайте також: «Культурного шару в котловані на Кафедральній нема», - архітектор
Читайте також: «Вся область – вотчина Палиці», - ЦПК про фрески в соборі й підземелля
5 листопада суд відмовив в арешті цієї земельної ділянки.
На Волині депутати просять запобігти руйнованню підземелля XVII ст.
18 листопада суд арештував земельну ділянку в Старому місті. А 26 листопада Посадовці Луцької мерії не знайшли порушень на Кафедральній, 13, де старовинні підземелля закатали бетоном.
А 20 грудня стало відомо, що Під Луцьким замком продовжують скандальне будівництво. 24 грудня підземелля залили ще одним шаром бетону.
Читайте також: «Консервація» підземель XVII ст.: у Старому місті триває будівництво
13 березня 2025 року стало відомо, що забудовник розширив котлован і закатав бетоном нові підземелля. А 14 березня 2025 року стало відомо, що суд не арештував скандальне будівництво.
4 квітня 2025 року стало відомо, що У Луцьку продають комерційні приміщення в скандальному ЖК.
Читайте також: Скандальне будівництво ЖК: у Луцьку посадовці ігнорують припис ОДА
Коментарів немає
Залишити коментар